تبلیغات
عاشقان بازی رزیدنت اویل - مطالب آبان 1394

بین مطالب وب سایت جستجو کنید

لطفا کلید F5 رو بزنید

     
Sub Zero
12:53 ق.ظ
شنبه 30 آبان 1394
Resident Evil 6 در راه کنسول‌های نسل هشتم؟
تی آخرین اخبار رزیدنت اویل بلاخره قراره نسخه 6 بازی RESIDENT EVIL  برای کنسول های نسل هشتمی PS4/XBOX ONE عرضه شود این نسخه در کنسول های نسل هفتمی عرضه شده بود این لیست رو یک سایت رده بندی منتشر کرده که در کره هست خب امکان شایعه بودن این 60 درصد هست و فعلا معلوم نیست چی اتفاق می افته اما در صورتی که برای کنسول های نسل هشتمی میاد احتمالا گرافیک بهتری داره باید منتظر موند تا ببینیم این نسخه برای کنسول های نسل هشتمی XBOX ONE PS4 میاد یا نه 

:: مرتبط با: Resident Evil 6 ,
:: برچسب‌ها: عرضه RESIDENT EVIL 6 برای کنسول های نسل هشتمی , RESIDENT EVIL 6 , عرضه رزیدنت اویل 6 برای PS4 XBOX ONE , رزیدنت اویل 6 , عرضه رزیدنت اویل 6 برای کنسول های نسل هشتمی , RESIDENT EVIL , رزیدنت اویل ,
leon sk
03:45 ب.ظ
پنجشنبه 28 آبان 1394


مقدمه:

رزیدنت اویل، یک بازی محبوب و پر طرفدار از شرکت کپکام است که از سال 1996 تاکنون شاهد 29 عنوان از این بازی بوده‌ایم. این تعداد که شامل 9 عنوان اصلی، 2 عنوان تاریخچه بازی، 3 عنوان بازسازی شده و 15 عنوان فرعی می شود، تاکنون طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این عناوین را می توانید در زیر ببینید:

« 9 عنوان اصلی »

این عناوین، عناوین اصلی سری بازی رزیدنت اویل بودند که داستان اصلی بازی را روایت می کردند و می توان گفت که این عناوین از سال 1996 تاکنون تقریباً برای تمامی کنسول ها و PC منتشر شده بودند.

Resident Evil Zero – 2002
Resident Evil – 1996
Resident Evil 2 – 1998
Resident Evil 3: Nemesis – 1999
Resident Evil: Code Veronica – 2000
Resident Evil 4 – 2005
Resident Evil: Revelations – 2012
Resident Evil 5 – 2009
Resident Evil 6 – 2012
« عنوان از تاریخچه بازی »
از آنجایی که این عناوین سبک Rail-Shooting را داشتند، فقط برای دو کنسول Wii و Ps3 با قابلیت استفاده از کنترلر حرکتی منتشر شدند.
Resident Evil: The Umbrella Chronicles – 2007
Resident Evil: The Darkside Chronicles – 2009
« 3 عنوان بازسازی شده »
عناوین بازسازی شده بازی از لحاظ گرافیک بازسازی شده بودند. البته RE: Remake از لحاظ گیم پلی و داستان نیز دچار تغییرات جزئی شده بود.
Resident Evil: Remake – 2002
Resident Evil 4 HD – 2011
Resident Evil: Code Veronica X – 2011
« 15 عنوان فرعی »
عناوین فرعی بازی، تنها عناوینی بودند که برای برخی گوشی های همراه هم منتشر شدند. این عناوین اکثراً داستانی متفاوت از داستان اصلی بازی داشتند.
OutBreak File #1 – 2003
OutBreak File #2 – 2004
Survivor – 2000
Survivor 2 Code: Veronica – 2001
Dead Aim – 2003
Confidential Report – 2003
Degeneration – 2009 iOS
The Episodes – 2007
Gaiden – 2001
Genesis – 2008
The Mercenaries 3D – 2011
Mercenaries Vs. – 2011
The Missions – 2005
Operation Raccoon City – 2012
The Operations – 2007
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
اما از آنجایی که سری جدید این بازی ماهیت اصلی خود را از دست داده بود و زیر ذره بین منتقدان بازی قرار گرفته بود، در این مقاله قصد داریم نگاهی به مشکلات عناوین جدید و اکشن این بازی که از سبک اصلی خود یعنی Survival Horror خارج شدند، داشته باشیم و 7 مورد از راه هایی که کپکام می تواند انجام دهد تا بازی از سبک اکشن خود خارج شود و به سبک Survival Horror قدیم خود برگردد را مورد بررسی قرار دهیم.

1- حذف انگل ها

Parasites1 هفت پیشنهاد برای برگشتن سری بازی رزیدنت اویل به مسیر اولیه خود

از سری چهارم رزیدنت اویل بود که ما در نقش لیون اسکات کندی با زامبی های باهوش برخورد کردیم که می توانستند ابزار آلات کشاورزی، ارّه برقی و سلاح هایی همچون تیر و کمان در دست بگیرند و به سمت ما بیایند. در ابتدای این عنوان، زامبی ها به نظر ترسناک می آمدند و از آنجایی که سبک بازی به کلی تغییر کرده بود، فن های این بازی بسیار از این عنوان استقبال کردند و بارها و بارها سری چهارم این بازی را بازی کردند. اما حقیقت این است که این عنوان هم مشکلات زیادی داشت که به خاطر وارد شدن به نسل جدیدی از این سری بازی کمتر به آن توجه شد. شما در بازی با زامبی هایی که به نظر باهوش می آمدند رو به رو می شدید اما این زامبی ها نه تنها باهوش نبودند بلکه به راحتی می توانستید از دست آنها فرار کرده، نفسی تازه کنید و سر فرصت آنها را بکشید. زامبی هایی که کند راه می رفتند، بعد از چند قدم راه رفتن می ایستادند و به جای اینکه به شما حمله کنند زیر لب غرغر کرده و جملاتی را به زبان خودشان زمزمه می کردند و به شما فرصت شلیک کردن می دادند.

Gatlinggunmajini 1 هفت پیشنهاد برای برگشتن سری بازی رزیدنت اویل به مسیر اولیه خود

در پایان سری پنجم این بازی بود که زامبی ها پیشرفت چشم گیری داشتند و از سلاح های گرمی همچون Gatling Gun استفاده می کردند. آدم های آلوده به ویروسی که اسلحه به دست می گرفتند و همانند آدم های مبتدی بودند که تازه اسلحه به دست گرفتند و به جای شلیک به شما فقط در و دیوار را هدف قرار می دادند. در این عنوان به نظر می رسید که کپکام بازی‌ای شبیه به Call of Duty ساخته است که مابین آن، تعدادی هم آدم آلوده به ویروس قرار داده است تا فن های بازی با آنها سرگرم شوند؛ در صورتی که فن های بازی ترس را به سرگرم شدن ( Fun ) ترجیح می دادند.

در سری ششم بازی زامبی های قدیمی دوباره برگشتند. آنها بسیار آرام بودند، در تعداد بالا بسیار کشنده می شدند و مهمات ما را تمام می کردند و این سوال را برای ما به وجود می آوردند که مهمات خود را نگه داریم یا آنها را برای خلاص شدن از شر تعدادی زامبی استفاده کنیم. کپکام با برگرداندن زامبی های قدیمی به این سری کار بسیار خوبی را کرد ولی چرا فقط در بخش داستانی لیون اسکات کندی؟ چرا بخش داستانی کریس، جیک و ایدا همچین چیزی را شاهد نبودیم؟ چرا باید در سه سناریوی بعدی دوباره با ماجینی ها و زامبی های جهش یافته توسط ویروس C مواجه می شدیم؟ چرا باید دوباره با همان زامبی هایی که بعد از آسیب دیدن جهش پیدا می کردند مواجه می شدیم و تمامی مهمات خود را بر روی آنها مصرف می کردیم؟ چرا کمبود مهماتی که در سری Survival Horror بازی بود، دیگر دیده نشد؟ چرا یک زامبی که قبلاً یک انسان معمولی بوده باید بعد از مردن به شما گلوله و مهمات بدهد؟

تمامی این موارد ضعف های این سری بازی بود. کمبود مهمات ها تکرار نشد و ترس و وحشت از اواسط رزیدنت اویل چهارم کم کم جای خود را به سرگرم کردن فن های بازی داد.

2- ترسناک بودن هیولاها و غول های بازی

Lickers1 هفت پیشنهاد برای برگشتن سری بازی رزیدنت اویل به مسیر اولیه خود

ترسناک ترین چیزی که در رزیدنت اویل های قدیمی می دیدیم هیولاهای زشت، مخوف و ترسناکی بودند که در بین بازی با آنها مواجه می شدیم. مطمئناً زمانی که شما برای اولین بار Hunter ها را با پنجه های تیز و برنده در نسخه ی اصلی رزیدنت اویل یک دیدین، شوکه شدید و سریعاً کنسول خود را خاموش کرده و یا کنترلر بازی را رها کردید؛ یا وقتی که برای اولین بار صدای چکه کردن خون و صدای نفس های Licker ( زبان درازها ) را در رزیدنت اویل 2 شنیدید، قصد فرار کردید؛ یا وقتی که ماروین رئیس لیون اسکات کندی در اداره پلیس شهر راکون، جلوی چشمانتان تبدیل به زامبی شد را هرگز فراموش نخواهید کرد؛ یا وقتی که برای اولین بار در رزیدنت اویل 3 با نمسیس که عبارت S.T.A.R.S را فریاد می زد مواجه شدید، چه احساسی به شما دست داد؟

می توانم به جرأت بگویم که بعد از عناوین قدیمی رزیدنت اویل تا به حال، با جانورانی که من را واقعاً بترسانند مواجه نشدم. در همان عناوین قدیمی کشتن زامبی ها با صبر و حوصله، مهمات کافی و جای گیری مناسب کار ساده ای بود اما در مقابل هیولاهای بزرگ تر چه؟ شما برای نابودی آنها به سلاح های بزرگ تر، گیاه و اسپری برای ترمیم آسیب های جدی و کشنده و مهارت فرار کردن و فاصله گرفتن از آنها احتیاج داشتید.

البته در رزیدنت اویل 4 هم تعداد کمی از هیولاها ترسناک بودند و نمی توانیم از آنها چشم پوشی کنیم. اولین زامبی روانی که ارّه برقی به دست داشت و دیوانه وار به سمت شما می آمد، هیولای داخل دریاچه، غول عظیم جثه و حتی Regenerator ها که بسیار قوی بودند و مهمات زیادی را برای نابود شدن از شما می گرفتند. اما در رزیدنت اویل 5 و 6 دیگر شاهد این جانوران ترسناک و تمامی زامبی ها و هیولاها نبودیم و تمامی دشمنان شما بازسازی شده و شکلی دیگر از نمونه اولیه خود را داشتند و بازی به سرعت افت کرد به طوری که غول آخر سناریوی لیون در رزیدنت اویل 6 به چندین شکل جهش یافت و اول به چیزی شبیه شیر تبدیل شد، سپس به T-Rex و بعد از آن هم به مگسی غول آسا. خیلی جالب است. مگس غول آسا! چیز دیگری نمی توان در این مورد گفت.

3- استفاده بیشتر از قهرمانان شناخته شده در بازی

Protagonists1 هفت پیشنهاد برای برگشتن سری بازی رزیدنت اویل به مسیر اولیه خود

در نسل قدیم سری بازی رزیدنت اویل، شما شاهد شخصیت های بسیار خوبی بودید که در عناوین جدید دیده نشدند. کسانی همچون بری برتن، ربکا چمبرز، کارلوس اولیویرا و بیلی کوئن.

بری  که اولین بار در رزیدنت اویل یک، اولین زامبی را برای جیل ولنتاین کشت و همیشه آرزوی داشتن مگنوم او را داشتیم، دیگر در هیچ یک از سری بازی های رزیدنت اویل به غیر از نسخه بازسازی شده RE1 یعنی Remake دیده نشد در صورتی که این شخصیت پتانسیل بالایی برای حضور در عناوین جدید این بازی داشت. همین طور شخصیت های دیگر همچون ربکا چمبرز، امدادگر گروه براووی استارز یا کارلوس و بیلی کوئن که بعد از حضورشان در یک نسخه از بازی، دیگر در هیچ یک از سری بازی رزیدنت اویل دیده نشدند.

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب

:: برچسب‌ها: هفت پیشنهاد برای برگشتن سری بازی رزیدنت اویل به مسیر اولیه خود ,
leon sk
03:12 ب.ظ
پنجشنبه 28 آبان 1394

کریس ردفیلد در رزیدنت اویل ۴

برای دانلود ویدیو روی دانلود ویدیو کلیک کنید


:: برچسب‌ها: کریس ردفیلد در رزیدنت اویل ۴ ,
leon sk
03:02 ب.ظ
پنجشنبه 28 آبان 1394
Sub Zero
11:36 ب.ظ
چهارشنبه 27 آبان 1394
Sub Zero
11:26 ب.ظ
چهارشنبه 27 آبان 1394

تصاویر جدیدی از ZERO HD ریمستر منتشر شد که قرار میدیم شخصیت وسکر حضور داره و لباس های جدیدی برای کرکتر ها ساخته شده میتونید تصویرهای جدیدو تو زیر ببینید

ResidentEvilZero-1 ResidentEvilZero-2 ResidentEvilZero-3 ResidentEvilZero-4 ResidentEvilZero-5 ResidentEvilZero-7 ResidentEvilZero-8 ResidentEvilZero-9  ResidentEvilZero-11  ResidentEvilZero-13 ResidentEvilZero-15 ResidentEvilZero-16 ResidentEvilZero-18 ResidentEvilZero-22 ResidentEvilZero-23:: مرتبط با: عکس و والپیپر , RESIDENT EVIL ZERO ,
:: برچسب‌ها: عکس های جدید منتشر شده Resident Evil Zero HD Remaster , عکس های جدید Resident Evil Zero HD Remaster , عکس های Resident Evil Zero HD Remaster , والپیپر های جدید منتشر شده Resident Evil Zero HD Remaster , Resident Evil Zero HD Remaster , تصاویر جدید Resident Evil Zero HD Remaster , تصویر های جدید Resident Evil Zero HD Remaster ,
Sub Zero
07:10 ب.ظ
چهارشنبه 27 آبان 1394
مینی گیم پلی بازی resident evil 6 از سرور پریشین گیگ با کیفیت 360p که خیلی بازی رو خوب میگیره تو مرسانرز فوق العاده بازی میکنه از دستش ندید 


:: مرتبط با: رزیدنت اویل 6 , کلیپ و فیلم و ویدیو ,
:: برچسب‌ها: دانلود مینی گیم پلی بازی resident evil 6 , دانلود گیم پلی بازی resident evil 6 , دانلود مینی گیم پلیر بازی resident evil 6 , دانلود گیم پلیر بازی resident evil 6 ,
Sub Zero
06:05 ب.ظ
چهارشنبه 27 آبان 1394
خب دوستان این بازی نسخه برای اندروید داره که نسخه کامپیوتر و PS پیشرفته تره اما نسبت به نسخه گوشی بازیش حرف نداره حجمشم 70 مگا بایت بیشتر نیست بهتره موقع بازی نتتون رو قطع کنید ممکنه مشکلی بیاره  اسم این نسخه رزیدنت اویل 4 موبایل ادیتیشن می باشد
تصاویری از محیط بازی:
 


:: مرتبط با: دانلود بازی ,
:: برچسب‌ها: دانلود بازی RESIDENT EVIL 4 برای اندروید , دانلود RESIDENT EVIL MOBAIL EDITITON ,
Sub Zero
10:19 ب.ظ
سه شنبه 26 آبان 1394
Image result for RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS
تریلر دوم بازی با کیفیت HD  روی سایت رفت
توضیحات:گرافیک این بازی خارق العادس و دقیقا عین یک فیلم خب اما داستان بازی بیخود هست و کرکتر های بازیم هم همینطور درکل نسخه خوبی نیست اما تریلر دوم این بازی رو هم قرار میدیم که تو اینجا گیم پلی بازی به نمایش داده میشه موتور این نسخه Unity در حال توسعه هست


:: مرتبط با: Resident Evil Umbrella corps , کلیپ و فیلم و ویدیو ,
:: برچسب‌ها: دانلود تریلر بازی RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS , دانلود تریلر RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS , RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS , تریلر دانلود تریلر بازی RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS , تریلر بازی , دانلود تریلر گیم پلی RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS , دانلود تریلر بازی از گیم پلی RESIDENT EVIL UMBRELLA CORPS ,
Sub Zero
10:15 ب.ظ
سه شنبه 26 آبان 1394

مقدمه:

آخرین عنوان منتشر شده از سری بازی های Resident Evil، یک بازی خاطره انگیز که خیلی ها با آن ترس، دلهره و اضطراب را تجربه کرده اند. یادم می آید قدیم ها خیلی ها در داخل کلوب ها* ساعتی مشغول Resident Evil 1 و ۲ و ۳ می شدند و چقدر جالب می شد زمانیکه وقتتان تمام می شد.

اما آیا قرار است باز هم مثل قدیم ها این بازی ما را به دنیای وحشتناک زامبی ها ببرد؟ برای روشن شدن این موضوع با ما همراه باشید…

داستان (۷٫۵/۱۰):

2015-11-01_00003

داستان بازی زمانی فی ما بین Resident Evil 5 و Resident Evil 6 است. زمانی که کارمندان Terra Save که شرکتی است که دارو های ضد زامبی تولید می کند، در محل شرکت دور هم جمع شده اند توسط یک سری کماندو دزدیده شده و به محلی ناشناخته منتقل می شود، و شما در نقش ۲ شخصیت بازی (Claire Redfield و Moira Burton) بایستی از این محل فرار کنید.

البته از آنجا که بازی از ۴ قسمت (Episode) تشکیل شده است، در برخی از قسمت ها شما کنترل Barry Burton ( پدر Moira) را به دست خواهید گرفت که دختری کوچک به نام Natalia Korda هم شما را همراهی می کند. داستان بازی داستانی خوب و خوش ساخت به نظر می رسد و البته ما از سری Resident Evil انتظار دیگری هم نداشتیم. تنها دلیلی که ما امتیاز ۷٫۵ رو برای این قسمت در نظر گرفتیم نه ۱۰ این بود که پایان بازی مقداری گنگ ئ نا مفهوم به نظر می رسید.

گرافیک(۸/۱۰):

2015-10-04_00008

تا به حال نشده و یا شاید ما به خاطر نداریم، که سری بازی های Resident Evil از نظر گرافیکی در سطح خیلی بالایی باشند و همیشه با توجه به میانگین بازی های آن سال، حول و حوش ۷ و ۸ از ۱۰ نمره بوده اند. بازی Resident EvilRevelations 2 هم از این قائده مستثنی نیست، و به هیچ عنوان نباید انتظار گرافیک خیره کننده در سطح MGS یاEvil Within و … را داشته باشید، اما گرافیک بازی شما را راضی نگه خواهد داشت. فضا سازی ها همانند تمامی نسخه های این بازی محبوب، به خوبی انجام شده است و به راحتی ترس را به بازیکن منتقل می کند. شخصیت پردازی هم به خوبی انجام شده است و نشان دهنده اصالت این بازی می باشد. یک نکته خیلی جالبی که همیشه در سری بازی هایResident Evil ما را مجذوب خود می کرده ویدیو های میان بازی (اصطلاحا دمو) است که بنا بر رسم متداولResident Evil از کیفیت خوبی برخوردار است و یک استراحت چند دقیقه ای در میانه بازی به شما خواهد داد. در کل ما به این آیتم امتیاز ۸ از ۱۰ رو می دهیم و به نظرمان امتیاز منصفانه ای هم است!

صدا گذاری (۸/۱۰):

صدا گذاری در بازی های ترسناک همیشه فاکتور مهمی به حساب می آمده و البته هم هست. و همیشه این فاکتور حیلی مهم در سری بازی های Resident Evil مورد توجه سازندگان بوده است. در ضمن باید خاطر نشان کنیم یکی از آهنگ سازان Resident Evil Revelations 2 آقای نیما فخر آرا می باشد که همین موضوع مورد افتخار ما هست. صدای شخصیت ها با حرکات لب و صورت بسیار هماهنگ است و با تغییر شرایط بازی موسیقی بازی به خوبی و هماهنگ تغییر می کند. اما ممکن است برخی اعتراض کنند که تعداد ترک های موسیقی کم است که البته این موضوع خیلی آزار دهنده نخواهد بود.در کل ما امتیاز ۸ از ۱۰ رو برای این قسمت در نظر گرفتیم.

گیم پلی، کنترل و فنی (۹ از ۱۰):

2015-10-04_00001

گیم پلی بازی مانند رزیدنت اویل ۵ و ۶ و Revelations است. یک بازی سوم شخص خوش ساخت. کنترل کاراکتر ها، دکمه های حرکتی و انجام کار، نشانگر موس و … همگی به خوبی و سر جای خود قراردارند و همان اول شما متوجه می شوید با یک بازی اصیل طرف هستید. شما در بازی و بسته به مرحله ای در آن هستید می توانید بین ۴ شخصیت Claire, Moira, Natalia و Barry سوییچ کنید و با تمامی آنها بازی کنید (البته به صورت همزمان فقط ۲ نفر از آنها با هم هستند کلیر با مویرا و ناتالیا به بری هست). هر کدام از این ۴ کاراکتر قابلیت های خاص خودشان را دارند که در این میان به برخی از آنها اشاره می کنیم:

Claire: قابلیت حمل و استفاده از سلاح های کلت و شاتگان و یوزی و …

Moira: قابلیت باز کردن برخی از جعبه ها، حمل و استفاده از دیلم و چراغ قوه، شناسایی آیتم های مخفی توسط چراغ قوه

Barry : قابلیت حمل و استفاده از سلاح های کلت، مگنوم، شاتگان، یوزی، مسلسل (Assault Rifle)، تک تیر انداز و …، قابلیت مخفی کمار و کشتن زامبی ها از پشت، دارا بودن چراغ قوه

Natalia: قابلیت شناسایی زامبی ها و محل آنها از پشت دیوار و فواصل زیاد (مخصوصا در حالت نشسته)، قابلیت باز کردن جعبه ها، قابلیت حمل آجر و استفاده از آن به عنوان سلاح، قابلیت عبور از معبر های تنگ و باریک، قابلیت دیدن آیتم های مخفی بر روی زمین

2015-09-30_00007

 

جمع بندی(۸٫۱ از ۱۰):

در کل بازی Resident Evil Revelations 2 یک Resident Evil اصیل و خوش ساخت است که می تونه ۱۰ ۱۲ ساعت شما رو سرگرم کنه و خیلی از خاطرات نسخه های پیشین رو برای شما زنده کنه. ما بازی کردن آن را به تمامی طرفداران سری بازی های Resident Evil پیشنهاد می کنیم.

در ادامه شما را به تماشای تصاویری از محیط بازی دعوت می کنیم:

 :: مرتبط با: نقد و بررسی ,
:: برچسب‌ها: نقد و بررسی Resident Evil Revelations 2 , نقد و بررسی بازی رزیدنت اویل رویلیشن 2 , داستان بازی Resident Evil Revelations 2 , Resident Evil Revelations 2 , نقد و بررسی بازی , داستان بازی رزیدنت اویل رویلیشن 2 , نمرات بازی Resident Evil Revelations 2 ,